تلفن تماس : 051-99999999
کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک

یک سایت See-Theme دیگر

آرامش عراق، مشتریان کاشی را وارد مذاکره کرده است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۶

ایجاد ثبات و صلح در اغلب شهرهای عراق به خصوص موصول ، نیاز به بازسازی در عراق بیش از پیش احساس می شود . این بازسازی ها که در دور ابتدایی به بخش عمرانی و بناها مربوط خواهد بود طیف وسیعی از محصولات را پوشش می دهد که می تواند بازارهای ایرانی را تحریک کند . در همین رابطه اخیرا شنیده هایی در خصوص وجود مشتریانی از عراق برای خرید کاشی و سرامیک به گوش می رسد.
امینی کارشناس صادرات شرکت کاشی الوند در خصوص وضعیت صادرات به عراق گفت: پیش از این صادرات به عراق انجام می شده ولی مدتی بود که حجم صادرات افت کرده بود. با برقراری آرامش در منطقه موصل، مشتریان جدیدی از این منطقه برای خرید کاشی و سرامیک با شرکت وارد مذاکره شده اند. تلاش می شود از فرصت به وجود آمده نهایت استفاده شود و حجم صادرات به عراق افزایش یابد. اولویت شرکت کاشی الوند معرفی برند در عراق و افزایش کیفیت محصولات می باشد و چشم انداز کاملا بلندمدت است. با استراتژی فعلی شرکت، به نظر می رسد در آینده سهم بیشتری از بازار عراق داشته باشیم. هم اکنون عراق مهمترین بازار صادراتی کاشی الوند می باشد. به پاکستان، عمان، انگلستان، آلمان و… هم صادرات انجام می شود. لهستان و کنیا هم از بازارهای جدید صادراتی محسوب می گردند. افزایش حجم صادرات مهمترین برنامه شرکت های تولیدی است. با در نظر گرفتن کلیه شرایط، پیش بینی می شود امسال بیش از سال گذشته، فروش صادراتی محقق شود و این روند صعودی، تداوم داشته باشد.
امینی در خصوص موانع صادرات گفت: البته موانعی هم بر سر راه صادرات وجود دارد که امیدواریم برطرف گردند. از جمله این موانع می توان به فقدان سیستم حمل و نقل منسجم، مشکلات سیستم گمرکی، نوسان تعرفه ها از سوی دولت عراق، وضع قوانین خلق الساعه، محدودیت های نقل و انتقال پول، عملکرد ضعیف تولیدکنندگان و انجمن صنفی نسبت به معرفی کالای ایرانی اشاره کرد. صنعت کاشی و سرامیک ایران در جلب رضایت مشتریان عراقی چندان موفق نبوده و علت آن نیز کیفیت پایین برخی محصولات صادراتی ایرانی بوده است. در عراق کل محصولات را به نام محصولات ایرانی می شناسند و مشتریان تفاوت چندانی بین برندهای مختلف قائل نیستند. از این رو چنانچه یک تولیدکننده اقدام به فروش محصولات بی کیفیت کند، نگاه خریداران به سایر محصولات ایرانی را هم تحت تاثیر قرار می دهد. شرایط کشور عراق هم به گونه ای نیست که برندسازی در آنجا به راحتی انجام شود.

درخواست قطر برای ارائه محصول
وی در ادامه افزود: از کشور قطر هم متقاضی داشته ایم؛ ولی کیفیت کاشی مورد نیاز قطر بالاتر از سطح تولیدات محصولات داخلی است. افزایش کیفیت محصول منوط به ارتقای تکنولوژی شرکت های تولیدکننده می باشد.

همکاران ما

آلوارس
یماک
لوتوس
آریا نوین جوش
سرو
ماسو
کلت
سلام  پاوه