تلفن تماس : 051-99999999
کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک

یک سایت See-Theme دیگر

کابین دوش

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۶

 

کابین دوش چیست ؟

یک ابزار شیشه ای که در قسمتی از حمام نصب می شود ، و می تواند از لحاظ زیبایی و اقتصادی به حمام کمک کند. کابین های دوش انواع مختلفی دارند ، برخی معمولی و برخی مجهز به تجهیزات گرمایشی و نمایشگر الکترونیکی هستند. در نهایت کابین دوش علاوه بر جداسازی فضایی از حمام ، به جلوگیری از رطوبت و هدر رفتن گرمای حمام کمک می کند.

انواع کابین دوش :

کابین دوش دست ساز : این کابین ها توسط افراد حرفه ای و شیشه های نشکن ، بصورت دست ساز ساخته می شوند. کابین های دست ساز از نوع معمولی هستند و هیچ تجهیزات پیشرفته ای ندارند.

کابین پیش آماده معمولی : این کابین دوش ، بصورت یک اتاقک شیشه ای در کارخانه ها تولید و ساخته می شوند ، اما متاسفانه به دلیل معمولی بودن ، تجهیزات خاصی روی آنها نصب نمی شود.

مزیت این کابین آماده بودن آن است ، که خریدار به راحتی می تواند بعد از تهیه ، هرجای سرویس بهداشتی که مناسب باشد ، نصب کند.

کابین پیش آماده پیشرفته : این کابین ها را می توان به عنوان مدرن ترین ، گران ترین و زیبا ترین کابین دوش معرفی کرد ، که نشان دهنده ی نهایت ذوق و سلیقه سازندگان آن می باشد.

علاوه بر این دارای تجهیزات پیشرفته مختلفی است.

نمایشگرهای دیجیتال ، سنسورهای حرارتی ، سنسورهای رطوبت سنج ، سیستم های گرم کننده کف و سیستم های هشدار دهنده ، تنها برخی از تجهیزات پیشرفته این کابین دوش هستند.

جنس زیر دوشی کابین دوش ؟؟

  • زیر دوشی های سرامیک : این زیر دوشی ها از جنس سرامیک بوده و استحکام مکانیکی بالایی دارند.

صاف بودن سطح آنها و همچنین دارا بودن یک لایه لعاب ، می تواند ویژگی های مناسبی برای انتخاب زیر دوشی سرامیکی باشد.

  • زیر دوشی های آکریلیکی : این نوع زیر دوشی دارای تنوع رنگ و طرح های مختلف است ، که همین امر باعث شد سازندگان تمایل بیشتری نسبت به ساخت زیر دوشی های آکریلیکی داشته باشند. علاوه بر این داشتن سطحی نرم هم به این دلایل اضافه می شود.

یکی از معایب این زیر دوشی استحکام کمتر آن نسبت به سرامیکی است ، اما طراحی زیبا و وزن سبک ، باعث کاربر پسند بودن آن می شود.

تقسیم بندی کابین دوش ها !

کابین دوش ها را می توان از لحاظ طراحی به ۳ مدل مختلف تقسیم کرد :

  1. کابین دوش نیم گرد یکپارچه : کابین دوش نیم گرد کاملا یکپارچه ساخته می شود ، دلیل آن هم گوشه های نیم گرد این کابین دوش است .
  2. کابین دوش مربعی یکپارچه : این کابین ها مانند کابین دوش نیم گرد بصورت یکپارچه همراه با اندازه ای استاندارد ساخته می شوند ، البته می توان اندازه ی دلخواه خود را به کارخانه ها سفارش داد .
  3. کابین دوش چند تکه : کابین دوش چند تکه رایج ترین نوع کابین می باشد ، که کناره های آن از قسمت های مختلفی تشکیل شده ، و بر روی یک پایه سوار می شوند. یکی از مزیت های کابین دوش چند تکه ، باز بودن دست سازندگان در طراحی می باشد.

همکاران ما

آلوارس
یماک
لوتوس
آریا نوین جوش
سرو
ماسو
کلت
سلام  پاوه